wtorek, 8 czerwca 2010

Psi los czyli siła ducha

Ten pies urodził się w wigilię 2002. Miał tylko dwie tylne nogi...
Oczywiście nie mógł chodzić, jego matka, suka, odrzuciła go. Właściciele chcieli go uśpić, ale zabrała go obecna właścicielka Jude Stringellow. Uparła się, ze nauczy tego nieszczęsnego psiaka poruszać się samodzielnie. Nazwano go "Faith", czyli Wiara / czy Zaufanie.Na początku Jude posadziła go na deskorolce, by poczuł ruch, następnie zachęcała go do skoków i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ukochane masło z fistaszków. Nawet drugi, domowy pies, zachęcał Fajtha do chodzenia.
To niezwykle, ale po 6 miesiącach wydarzył się cud. Faith nauczył się balansować na tylnych nogach, utrzymywać się w pozycji pionowej, podskakiwać i w końcu chodzić. Po dalszych ćwiczeniach w głębokim śniegu mógł już iść w postawie pionowej, jak człowiek.
Faith kocha chodzić. Nieważne gdzie idzie, zawsze zbierają się wokół niego zaciekawieni ludzie. Szybko stal się sławny. Jego zdjęcia obiegły cały świat drukowano je w tygodnikach a jego historię pokazywano w TV. Napisano o nim książkę "With a Little Faith". Był także pokazywany w jednym z filmów o Harry Potter.


Jego właścicielka Jude Stringfellow porzuciła pracę nauczycielki i planuje tourne po całym świecie by prezentować swego psa i głosić odczyty na temat:" nawet bez doskonałego ciała można mieć doskonalą duszę i ochotę walki, wiara jest podstawą"

   
 
 

W życiu zawsze zdarzają się nie chciane rzeczy, więc by poczuć się lepiej należy umieć spojrzeć na życie od innej strony. Mam nadzieję, ze ten mail skieruje wasze myśli na nowe tory. Gdy zobaczycie te zdjęcia będziecie doceniać to co macie i będziecie się cieszyć każdym pięknym dniem. Wiara w to co się robi jest siłą i określa wartość życia. 
Jakie jest zadanie dla ciebie?: Niewielkie... prośba o przesłanie dalej tej fantastycznej historii lub opublikowanie ją :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...