piątek, 26 marca 2004

A wszystko to dla naszej wygodu

www.wykop.pl
Wywieranie wpływu na ludzików
Czy zastanawialiśmy się jak łatwo nami kierować , jak łatwo wywierać na nas konsumentów wpływ. Czy każdy nasz wybór jest do końca nasz?

Pełno dookoła domokrążców czy promocji, na które dajemy się nabić jak w butelkę.

Prym oczywiście wiodą supermarkety. Stoiska są ustawione w bardzo przemyślny sposób i nie chodzi już o atrakcyjne uwydatnienie towaru ale o podświadome wpływanie na ludzką naiwność. W markecie aby kupić pieczywo musimy się przedrzeć przez połowę jak nie więcej półek z nieinteresującymi nas towarami. Przecież przyszliśmy tylko bo pieczywo… he…. Tak na się tylko wydaje. Gdy dotrzemy do „chleba obiecanego” nasz koszyk już jest pełny różnych nie potrzebnych badziewi. Teraz druga sprawa…. Dotarcie do kasy…. Zazwyczaj wybieramy inną drogę – oni to wiedzą i już przyszykowali nam niespodziewjki towarowe. Przypuśćmy, że jakoś udało nam się bez większego ciężaru w wózku dotrzeć. Teraz mamy znowu wszystko ułatwione… jeśli spotkaliśmy na sklepie jakąś miłą istotę to zabieramy jeszcze gumki, które nie bez przyczyny znajdują się przy kasie…. a jeśli nie spotkaliśmy żadnej istotki to na pocieszenie zostają nam bateria.

Baterie, jeśli nas zadowolą to git a jeśli nie to dla naszej wygody wymyślono dmuchane osóbki dla leniwych. Zawsze jest to jakieś rozwiązanie bo takiej nie trzeba do domu odprowadzać tylko buch pod łóżko i problem z głowy. ;)
Teraz coś pokrewnego, ale z odwrotnego punktu widzenia. Teraz my będziemy wywierać zachowanie na naszych gościach. Jak to zrobić? To proste. Jeśli jesteś artystą lub mówcą i boisz się, że słuchacze lub widownia cię wygwizda możesz zawsze wynająć podstawionych ludzi, którzy będą pobudzać pozytywnie tłum. Istnieją firmy, które zajmują się takimi usługami. Twoi goście plus grupka wynajętych i sprawa załatwiona. Twój występ porwie tłumy ;)

A oto cennik takiej przyjemności :

Aplauz przy wejściu, dla panów – 25 euro
Aplauz przy wejściu, pań - 15 euro
Zwyczajny aplauz podczas przemowy, spektaklu (za sztukę) - 10 euro
Wytrwały aplauz podczas przemowy, spektaklu (za sztukę) - 15 euro
Jeszcze wytrwawszy aplauz - 17 euro
Okrzyki „Brawo!” - 5 euro
Bisowanie za wszelką cenę - 50 euro
Dziki entuzjazm (cena specjalna, do ustalenia)

Bursa
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...